T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ELAZIĞ / SİVRİCE - Gözeli Celal İlaldı Yatılı Bölge Ortaokulu

CELAL İLALDI KİMDİR

Okulu bulunmayan doğduğu yöreye 15.06.2001 tarihinde Celal İlaldı Pansiyonlu İlköğretim Okulunun yapımına başladı.

1946 YILINDA Elazığ’ ın Sivrice İlçesi 18 haneli Canuşağı köyünde fakir bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.6 yaşında babasını kaybetti. Celal İLALDI İlk ve orta öğrenimini köyde okul bulunmadığından daha sonraki yıllarda dışarıdan bitirdi. İstanbul Hadımköy’de vatani hizmetini tamamladı. Askerlik vazifesini tamamladıktan 3 yıl sonra, Bakırcılar Vakıf İşhanı’nda çay ocağı işletmeye başladı. Özel sektöre büfe işletmeciliği, battaniye ve çorap işletmeciliği ile adım attı. Uzun yıllar bu işletmelerde çalıştıktan sonra çeşitli ortaklıklar yaptı. Hayatı boyunca bir çok işte çalışan Celal İLALDI azmi ve inancı sayesinde 22 şirket kurdu.

1980 Yılında tekstil atıklarını Avrupa ülkelerine ihraç etmeye başladı. Bu mamullerin Türkiye´de değerlendirilmesi için harekete geçti.1990´lı yıllardan sonra sanayileşmeye başladı. 

      Celal İLALDI, merkezi Merter’de olan Harput İş Merkezinde faaliyet göstermekte olup 4 şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

İçerisinde insan yetiştirme arzusu olan Celal İLALDI, en büyük yatırımın insana olan yatırım olduğuna inanmaktadır.

Okulu bulunmayan doğduğu yöreye 15.06.2001 tarihinde Celal İlaldı Pansiyonlu İlköğretim Okulu´nun yapımına başladı.

Yapımına başlanan okulumuz hiçbir fedakârlıktan kaçınılmayarak kısa sürede tamamlanarak 2002 yılında eğitim-öğretimin hizmetine açıldı.

Celal İLALDI, okumak isteyen ama imkânları kısıtlı olan tüm öğrencilere sağladığı burslarla destek vermeye devam etmektedir.

Yayın: 2012-12-06 - Güncelleme: 2015-01-21 13:43:34 - Görüntülenme: 2356